16 kwietnia 2008, 14:01
Wireless Laser Desktop 7000
W skład tego zestawu wchodzą niezwykle cienka klawiatura typu Comfort Curve oraz mysz z zasilaniem akumulatorowym. Użytkownicy klawiatury będą mogli korzystać z jej elastycznych klawiszy funkcyjnych oraz bezpośredniego dostępu do funkcji Windows Flip 3D. Aby skorzystać z opcji przypisywania klawiszy funkcyjnych do konkretnych plików, folderów czy najczęściej odwiedzanych stron WWW wystarczy nacisnąć i przytrzymać wybrany klawisz, aby przypisać go do bieżącej lokalizacji.
W każdym zestawie znajduje się mysz Wireless Laser Mouse 7000, wyposażona w akumulator oraz poziomą stację dokującą zapewniającą możliwość jej wygodnego ładowania. Ponadto urządzenie wyposażone jest we wskaźnik stanu akumulatorów pozwalający określić, kiedy należy je naładować. Mysz Wireless Laser Mouse 7000 to także doskonałe wzornictwo i ergonomia pozwalająca na wygodną, wielogodzinną pracę.
Zestaw Wireless Laser Desktop 7000 działa w bezprzewodowej technologii 2,4 GHz. Jej zaletami są:
Projektując swoje nowe akcesoria dział Microsoft Hardware inspirował się półprzeźroczystą stylistyką interfejsu Windows Aero. Dzięki temu zabiegowi Wireless Laser Desktop 7000 doskonale współgra wizualnie z systemem operacyjnym Windows Vista.
"Nowa klawiatura doskonale odzwierciedla dążenie firmy Microsoft do projektowania sprzętu powiązanego stylistycznie z systemem Windows Vista." - powiedział Michał Chmiela, Business Account Manager w polskim oddziale Microsoft. "Takie rozwiązanie stanowi idealny wybór dla klientów, którzy poszukują eleganckich akcesoriów do komputera" - dodał Chmiela.
Wiereless Laser Desktop 3000
Wireless Laser Desktop 3000 to zestaw oferujący solidne i sprawdzone rozwiązania znane z innych produktów Microsoft Hardware:
Dołączoną do zestawu Wireless Laser Desktop 3000 mysz wyposażono w najbardziej popularne rozwiązania Microsoft Hardware:
Digital Media Keyboard 3000
21 maja 2008 roku na polski rynek zostanie wprowadzona nowa klawiatura Digital Media Keyboard 3000. Jej stylistyka wpisuje się w nowoczesne trendy cyfrowego wzornictwa. Jest to przystępne cenowo rozwiązanie, które pozwala w pełni wykorzystać cyfrowe media, ponieważ oferuje bezpośredni dostęp do zdjęć, obsługę odtwarzacza Windows Media Player, klawisze ulubionych lokalizacji oraz funkcję powiększania obrazu. Ponadto nowa klawiatura charakteryzuje się cienką, elegancką obudową i jest zoptymalizowana pod kątem współpracy z systemem Windows Vista. Dzięki tej optymalizacji użytkownicy mają pod ręką przycisk Start i mogą bezproblemowo korzystać z funkcji Flip 3D.
Dział Hardware firmy Microsoft
Już od dwóch z górą dziesięcioleci Hardware Group stosuje innowacyjne technologie, najnowocześniejsze projekty i przeprowadza rozległe testy, aby tworzyć produkty o wysokiej jakości i trwałości. Microsoft Hardware jest liderem rynku w dziedzinie ergonomii, projektowania i zgodności sprzętowo-programowej. Dostarcza produkty, które pozwalają w sposób prostszy, wygodniejszy i znacznie bardziej przyjemny korzystać z komputera. Mysz Microsoft IntelliMouse® Explorer, wprowadzona na rynek w roku 1999, znalazła się na opublikowanej przez PCWorld.com w grudniu 2005 roku liście „50 najwspanialszych gadżetów minionego 50-lecia". Była to pierwsza powszechnie dostępna mysz optyczna.
O Microsoft
Microsoft jest międzynarodowym producentem oprogramowania komputerowego, aplikacji serwerowych i technologii informatycznych dla klientów indywidualnych, firm i instytucji. W ofercie spółki znajdują się m.in.: system operacyjny Microsoft Windows, oprogramowanie biurowe Microsoft Office System, rozwiązania wspierające zarządzanie z rodziny Microsoft Dynamics, aplikacje serwerowe Microsoft Windows Server System oraz technologia Microsoft.NET. Microsoft Corporation powstał w 1975 roku w USA, a polski oddział firmy istnieje od 1992 r. W swoich filiach na całym świecie Microsoft zatrudnia ponad 60 tys. specjalistów z różnych dziedzin, w tym 230 osób w Polsce.
Firma Microsoft została zbudowana w oparciu o przekonanie, że nowe technologie, jeśli uczynić je dostępnymi i przyjaznymi, są doskonałym narzędziem do rozwoju i realizacji marzeń, pozwalają na pełne wykorzystanie możliwości, jakie drzemią w nas samych i otaczającym świecie. Polski oddział Microsoft chce brać aktywny udział w rozwoju gospodarki i społeczności lokalnej w Polsce. Naturalną konsekwencją prowadzonej działalności biznesowej jest realizowanie zadań społecznych w obszarze edukacji informatycznej i walki ze zjawiskiem „wykluczenia informacyjnego". W trakcie swojej niemal 14-letniej obecności w naszym kraju, firma zaangażowała się w liczne programy społeczne. Od 2003 roku różnym organizacjom pozarządowym przyznano w sumie 6 grantów na realizację projektów edukacyjnych Unlimited Potential. W maju 2005 roku zainaugurowana została działalność Forum Edukacji Microsoft - inicjatywy, która skupia wszystkie projekty i programy społeczno-edukacyjne realizowane w Polsce przez Microsoft.